Nasıl Randevu Alabilirim?
01 Mart 2022

Hastanemizde Merkezi Hastane Randevu Sistemi uygulaması kullanılmakta olup, hastalarımızın talepleri doğrultusunda randevu verilmektedir. Hastalarımız 182 nolu  telefonla ve internet üzerinden almış oldukları randevuları Sağlık Bakanlığı Randevu Merkezinden almaktadırlar.

Hastalarımız 182 nolu telefonu arayarak randevu alabildikleri gibi, akıllı cihaz  (cep telefonu, tablet) ve internet  https://www.mhrs.gov.tr/ üzerinden de randevularını oluşturabilirler.

Hastalar en erken bir gün sonrası, en geç 15 gün sonrası için randevu alabilirler.

Alınan randevu 80 saat öncesinden iptal edilebilir.

Hastanemizde aynı branştan aynı gün içinde sadece bir hekime randevu alınabilir, bir günde bir sağlık kurumundan farklı poliklinikten alınmak kaydıyla en fazla iki  randevu alınabilir.

Hasta telefonla kendisine ve yakınına, her aramada toplamda dört randevu alabilir.

RANDEVU ALAN HASTALARIN UYMASI GEREKEN KURALLAR

Randevu alan hastalarımız randevu aldıkları saatten 30 dakika önce hastaneye gelmeleri gerekir. Daha önce hastanede hiç muayene olmamış hastalar ile, herhangi bir sebeple randevusu gözükmeyen hastalar 1.katta bulunan Merkezi Hastane Randevu Sistem odasına müracaat etmeleri gerekmektedir.

Randevu alan hastalar randevu saati geldiğinde ilgili poliklinik görevlisi tarafından muayeneye alınırlar.

Hastalarımız hastane randevularına ilişkin soru ve sorunlar için mhrs@saglik.gov.tr adresini kullanarak yetkililere ulaşabilirler.