Nasıl Randevu Alabilirim
08 Kasım 2019

Hastanemizde Merkezi Hastane Randevu Sistemi uygulaması kullanılmakta olup, hastalarımızın talepleri doğrultusunda randevu verilmektedir. Hastalarımız 182 nolu  telefonla ve internet üzerinden almış oldukları randevuları Sağlık Bakanlığı Randevu Merkezinden almaktadırlar.

Hastalarımız 182 nolu telefonu arayarak randevu alabildikleri gibi, akıllı cihaz  (cep telefonu, tablet) ve internet  www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ üzerinden de randevularını oluşturabilirler.

Hastalar en erken bir gün sonrası, en geç 15 gün sonrası için randevu alabilirler.

Alınan randevu 80 saat öncesinden iptal edilebilir.

Hastanemizde aynı branştan aynı gün içinde sadece bir hekime randevu alınabilir, bir günde bir sağlık kurumundan farklı poliklinikten alınmak kaydıyla en fazla iki  randevu alınabilir.

Hasta telefonla kendisine ve yakınına, her aramada toplamda dört randevu alabilir.

Ayrıca hastanemizde hizmet veren Merkezi Hastane Randevu Biriminden de, hastalarımız özellikle kontrol ve konsültasyon randevularını alabildikleri gibi, hastaneye geldiklerinde tekrar yeni bir randevu oluşturmak için de kullanabilirler. Böylece hastane içi bir başka hekime yönlendirildiklerinde veya kontrol muayenesi için çağrıldıklarında randevularını almış olarak hastaneden ayrılabilirler.

Hastanemizde hizmet veren yan dal uzmanlıkları Endokronoloji, Gastroloji, Nefroloji ve Çocuk Nörolojisine sadece hastanemizden randevu verilmektedir. Randevusu olmadan müracaat eden hastalara poliklinik ve hasta kabullerden de sıra verilmektedir.

RANDEVU ALAN HASTALARIN UYMASI GEREKEN KURALLAR

 Randevu alan hastalarımız randevu aldıkları saatten 30 dakika önce hastaneye gelmeleri gerekir. Daha önce hastanede hiç muayene olmamış hastalar ile, herhangi bir sebeple randevusu gözükmeyen hastalar 1.katta bulunan Merkezi Hastane Randevu Sistem odasına müracaat etmeleri gerekmektedir.

Randevu alan hastalar randevu saati geldiğinde ilgili poliklinik görevlisi tarafından muayeneye alınırlar.

Hastalarımız hastane randevularına ilişkin soru ve sorunlar için mhrs@saglik.gov.tr adresini kullanarak yetkililere ulaşabilirler.